شبکه پرسعت 100 گیگابیتی راه اندازی شد

شبکه پرسعت 100 گیگابیتی راه اندازی شد

با پیشرفت تکنولژی هر روز شاهد سرعت بالاتر در تبادل اطلاعات در شبکه کامپرتر هستیم و این رو کشور سنگاپور توانست اولین شبکه کامپیوتری را با سرعت 100 گیگابیت بر ثانیه راه اندازی کند.

این شبکه که اسلیکس slix نامگذاری شده به منظور تحقیقات و آموزش شبکه آموزشی و تحقیقاتی پیشرفته سنگاپور  و با هزینه ای 12 میلیون دلاری راه اندازی شده.

این شبکه علاوه بر اینکه برای دانلود و آپلود محتویات تحقیقاتی توسط محققان مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند برای دسترسی سریعتر به خدمات گوگل و مایکروسافت توسط دانشجویان دانشگاه های مشارکت کننده در این پروژه به کار رود. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فنی نانیانگ اشاره کرد.

اگر از تمامی پهنای باند مفید این شبکه استفاده شود، سرعتی برابر 12.5 گیگابایت بر ثانیه برای انتقال اطلاعات فراهم خواهد شد. شبکه مورد بحث به محققانی که به مطالعه ژنوم ها می پردازند کمک می کند که اطلاعات را به منظور پشتیبان گیری با سرعت بالاتری در سرور های پشتیبان آپلود کنند.

بنا بر گفته های سخنگوی sing aren تا پیش از این بکاپ گیری آنلاین و انتقال به سرور بکاپ تا چند روز طول می کشید و به این ترتیب ارسال اطلاعات در هارد پشتیبان توسط پست با زمان کمتری صرف میشد.

شبکه SLIX همچنین به سایر شبکه های تحقیقاتی منطقه از جمله شبکه آکادمیک و تحقیقاتی استرالیا و انستیتو ملی فناوری ارتباطی و اطلاعاتی ملی در ژاپن کانکت است. در آینده قرار است سرعت شبکه بین SLIX و NICT ارتقا یافته و به سرعت 100 گیگابیت بر ثانیه دست پیدا کند.

100 گیگابیت بر ثانیه سرعت بالایی است در حالی که خیلی از ماها همچنان 1 گییگابیت بر ثانیه را خیلی بالا میدانیم و همه این موارد در شاریطی است که این کشور ادعا کرده که این شبکه تا 400 گیگابیت بر ثانیه هم قابل ارتقا است.logo-samandehi