فردی ناشناس هزار دلار به گنوم هدیه داد

فردی ناشناس هزار دلار به گنوم هدیه داد

لینوکس گنوم یک محیط گرافیکی دسکتاپ است که برای برنامه های منبع باز و open source نوشته شده است. گنوم به طور اختصاصی برای لینوکس نوشته شده است اما سیستم عامل های دیگر نیز مانند مشتقات BSD را پشتیبانی مینماید. GNOME توسط GNOME Project توسعه یافته است و توسط شرکت های دیگری از جمله ردهت RedHat پشتیبانی گردید. GNOME یک پروژه ی بین المللی است که هدف ان توسعه framework های نرم افزار است و قسمتی از پروژه  GNU Project نیز محسوب میگردد.

 

فردی ناشناس یک میلیون دلار به بنیاد لینوکس گنوم اهدا کرد، این مبلغ طی 2 سال آینده توسط گنوم دریافت خواهد شد، همچنین اعلام شده است که تیم تعهد می دهد از این پول برای استخدام توسعه دهندگان و توسعه، بهبود محیط دسکتاپ گنوم استفاده خواهد کرد.

نیل مک گاورن مدیر اجرایی گفت :

این اعتماد باعث افتخار ما است و سخت تلاش می کنیم تا ثابت کنیم این اعتماد بیهوده نبوده است. این کمک مالی ما را قادر می سازد تا به طور گسترده ای از پروژه گنوم حمایت کنیم و با چالش های کلیدی که جامعه مجازی نرم افزار با آن مواجه است، مقابله کنیم.

زمینه های سرمایه گذاری بزودی اعلام خواهد شد همچنین انتظار می رود به بزرگترین پروژه نرم‌افزار آزاد تبدیل بشود.logo-samandehi