سرور اختصاصی چیست ؟

سرور server به معنای سرویس دهنده میباشد. در واقع سرور نوعي كامپيوتر است با امكانات سخت افزاري و نرم افزاري قدرتمند كه بر خلاف كامپيوتر خانگی هميشه بايد روشن و به شبکه یا اينترنت متصل باشد.
سرور اختصاصی Dedicated Server بسیار قدرتمند تر از سرور مجازی یا همان VPS است در این سرورها همه منابع در خدمت یک سیستم عامل است و کاربران با نیازهای متفاوت سیستم عامل سرور را نصب و موارد مورد نیاز را در ان کانفیگ و استفاده میکنند.

بیشتر سازمانها و شرکتهایی که کار حساس و پروسه کاری سنگینی دارند برای مدیریت وبسایتها و فایلهای سازمان از سرور اختصاصی استفاده میکنند بطور کل سازمانها هم به دلیل اختصاصی بودن و امنیت و خصوصا سرعت بیشتر سرور اختصاصی را نصبت به سرور مجازی ترجیح میدهند .
با نصب مجازی ساز نیز میتوان سرور اختصاصی را به سرور مجازی تقسیم کرد. و با نصب سیستم عاملهای متفاوت انتظارات متفاوت را براورده ساخت.مديريت سرور اختصاصی به دليل حساسيت آن بايد توسط افراد متخصص انجام شود تا براي اطلاعاتی كه روي آن قرار دارند مشكلاتی چه از نظر كيفيتی و چه از نظر امنيتی ايجاد نشود.

سرور اختصاصی نصبت به سرور مجازی هزینه بیشتری دارد و فقط برای موارد ذکر شده استفاده میشوند و در غیر این صورت کاربران با خرید یک سرور مجازی میتوانند با هزینه بسیار کمتری همان کارایی و انتظار را رفع نمایند.

سرور استار همواره با فروش سرور اختصاصی ارزان در خدمت شما است.جهت خرید سرور اختصاصی قدرتمند همین حالا با ما تماس بگیرید.
logo-samandehi